Tack för det här året benen!

On December 30, 2009, in Generelt, by Katarina

IMG_6358 

Så var det dags att kasta 2009 års kalender åt fanders och slå upp pärmarna till 2010. Tjuvstartar lite, ja.

Men innan vi vänder blad vill jag passa på att tacka benen för ett gott samarbete. Vi lyckades inte hålla ihop ända in i kaklet, dvs slutet av 2009. Men jag ser fram emot ett lika strålande samarbete 2010.

Gott Nytt År alla cykelnördar, snorlöpare och vänner!

Katarina, Kasper och Babbelabben.

Bild009
Dagen innan snöstormen i Mittenwald -juli 09.

Bild013
Dags för slutspurt mot Riva del Garda, juli-09

 

5 Responses to “Tack för det här året benen!”

  1. Snorkkis says:

    Gott nytt år till dig och dina nära också! Och bra idé att tacka benen för året; det ska jag också göra!

  2. jonas l says:

    Gott nytt år. Ett tips om ni vill se ännu bättre ut nästa år är att köra utan skärm på hjälmen. Enligt mig är det en av världens snyggaste hjälmar utan skärm.

    Hoppas få chansen att cykla med er nästa år också

  3. Ingmarie says:

    Detsamma önskar jag dig! Och jag ska tacka mina ben, hjärta, lungor och t.om. FÖTTER för ett bra år. :-)

  4. Anna says:

    Gott nytt år Katarina. Ditt samarbete med benen kommer bli ännu bättre under 2010, det finns liksom inget som kan stoppa er! Hoppas på att kunna hänga med er ut under 2010. Kram!

Leave a Reply